Také rádi zařizujete své bydlení? Já ano! Jenže svůj byt, dům, či kancelář, nemůžete neustále dokola přestavovat, aniž by se to vašemu protějšku, či kolegům v kanceláři dokonale zamlouvalo. Já jsem to vyřešila takto… Potřebovala jsem se realizovat trošku jinak, než jen přetahovat nábytek z jedné strany na druhou a přenášet květináče z kouta do kouta a přehazovat obrazy ze stěny na stěnu.

 Bezhlavě jsem se bavila tím, že jsem měla v domě i třeba jen maličkou změnu. Pravda je, že si toho někdy má rodina ani nevšimla a já jsem je musela na tu velmi “výraznou“, pro ně však neviditelnou změnu upozorňovat. Byla to forma ve stylu hry přihořívá a hoří. Určitě jí dobře znáte, když chcete někoho někam nasměrovat a těšíte se, jak bude překvapený, až dojde k cíli. Většinou však u nás zahořelo za delší čas a to jen s drobnou poznámkou, “ jo, to ta kytka“?

Řekla jsem si, že to chce něco jiného. Chce to koncept! Teda, v té době jsem ještě nevěděla, co to přesně je, jen jsem věděla, že musím udělat nějakou změnu, připravit si plán a zamyslet se nad tím, co uskutečním. Nějaký krok, který mne posune kousek dál v mé velké interiérové zábavě. Jenže jakým stylem se mám posunout z místa? Knihy a časopisy o interiérech jsem si prohlížela poměrně často a získávala inspiraci. Jenže to je málo, chtěla jsem se naučit svůj nápad také realizovat. Chtěla jsem  prostě vědět  a umět víc.

Ještě ten den jsem sedla k internetu a začala hledat školu, která by mi otevřela oči, teda možná spíše dveře do své školy. Našla jsem ! Našla jsem to, co jsem hledala. Studium interiérového designu. Byla jsem nadšená  a myslím, že již i rozhodnutá. Jenže toto studium obsahuje i technické kreslení a normy, plánování prostoru, vizualizace  a plno dalších předmětů , které mi připadaly prostě moc technické. Vydala jsem se navštívit tuto školu a věřila jsem, že mě někdo přesvědčí o tom, že to vlastně vůbec nic není a ať s klidem nastoupím. Asi jsem se potřebovala  utvrdit , že jsem se rozhodla správně. 

Neříkám, že to byla vždy jen zábava a brnkačka , ale prostě to nakonec nebylo tak hrozné, jak jsem si představovala. No a tak jsem začala  tento krásný a zajímavý obor studovat a také jsem ho úspěšně dostudovala. Přineslo mi to mnoho nových informací, které teď používám při své práci, ale také vím, jak si správně a útulně zařídit bydlení.

Studium designu mi dalo hodně a asi i víc, než jsem původně očekávala. Myslela jsem si, že to bude jednoduché dekorování, zdobení a šperkování  a zkrášlování.

No, realita je taková, že práce interiérového designéra je o neustálém sledování trendů a novinek na trhu, je to o přehledu zajímavých showroomů, nápaditosti, práce s klienty, které musíte umět vyslechnout a navrhnout jim nejlepší řešení pro jejich vysněný dům, či byt... No a někdy jim i vysvětlit, že nejste kouzelníci, kteří z malého prostoru vyčarují prostor velikosti tanečního sálu, ale že se o to přesto pokusíte smiley

Jak se realizujete vy? Máte podobná nutkání se naučit věci,které vás dlouhodobě imponují ?

 

       

 

 
 

 

Připojená fotogalerie: 

Design

Mé první studentské návrhy interiéru v programu SketchUP - 3D